Zaloguj

Lokalizacja zawodów - Warszawa

Turniej Mistrzostw Polski Interligii 2016 zostanie rozegrany w stolicy naszego kraju, na boiskach należących do klubu Warszawianka. Rozległy kompleks zlokalizowany pomiędzy ulicami Merliniego i Piaseczyńską oferuje możliwość uprawiania futbolu oraz tenisa ziemnego. Dokładnym miejscem będą tzw. dolne boiska Warszawianki (większe), zlokalizowane przy ul. Piaseczyńskiej 71. Na co dzień swoje mecze rozgrywa tam Ligowiec - największy w Warszawie organizator rozgrywek weekendowych oraz biznesowych. W Ligowcu w każdej edycji gra ponad 110 drużyn lub firm. Więcej szczegółów na stronie http://www.ligowiec.pl/ .

O centrum

Dwa boiska, na których odbędą się Mistrzostwa Polski, mają wymiary 50 na 30 metrów. W 2015 roku została położna nowoczesna sztuczna trawa (wysoka, z granulatem, mająca atest FIFA). W całym kompleksie Warszawianki są też korty tenisowe i cztery inne, mniejsze boiska piłkarskie, dedykowane głównie dzieciom i młodzieży. Boiska jak i korty na sezon jesienno-zimowy są przykrywane balonami, które gwarantują komfort termiczny.

Warto zwrócić uwagę na doskonałą lokalizację boisk Warszawianki, które mieszczą się na Mokotowie, niemal w centrum Warszawy. Dojazd komunikacją miejską z pod Pałacu Kultury (tramwaj) zajmie maksymalnie 15 minut. Dla użytkowników boisk i kortów, dostępne są trzy parkingi, w tym ten dedykowany dla boisk piłkarskich (drugi wjazd od ul. Piaseczyńskiej 71). Mogą pomieścić łącznie kilkaset samochodów. Sam teren, pomimo bliskości centrum jest zatopiony w zieleni. Jest to idealnie miejsce na piknik piłkarski lub inne eventy sportowe. Więcej informacji o boiskach (treningi, możliwość gry w lidze) udziela firma Ligowiec – pod telefonem: 514-444-101 oraz mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Ciekawostka

Warszawianka to także tenis. Pod względem liczby kortów, jest to największy kompleks w Europie z 29 kortami, w tym Kort Centralny z możliwością obserwowania gry z trybun.

Wymiary boisk

  • Cztery boiska o wymiarach 22x44 m z możliwością połączenia w dwa o wymiarach 44x47 m,
  • Dwa boiska o wymiarach 30x50 m z możliwością połączenia w jedno o wymiarach 30x105 m.

 

Mapka

Poniżej prezentujemy mapkę centrum przedstawiającą: boiska, na których będą rozgrywane mecze, budynek szatniowy, lokalizację parkingów oraz wjazd.

Specyfikacja techniczna murawy

Wszystkie boiska piłkarskie Centrum Futbolu Warszawianka zostały pokryte sztuczną murawą charakteryzującą się najwyższą jakością i zostały wyprodukowane przez renomowaną firmę z oficjalną rekomendacją FIFA, co gwarantuje wysoki komfort gry.
 

Rodzaj włókna: Dtex Monofilowe 12000/6
Waga włókna: ~ 1.395 gr/m²
Wysokość włókna: 6 cm
Waga całkowita: ~ 2.850 gr/m²
Ilość włókien (pęczków): 105,84 (8,82) szt./m²
Osnowa: Podwójna - wzmacniana
Kolor: Mieszane dwa odcienie zieleni
Linie: Białe
Kształt włókna: Naturalny

 

Zaplecze boisk

Boiska na których odbędzie się turniej Mistrzostw Polski są połączone z kompleksem 13 szatni. W budynku tzw. hali szermierczej, mieści się też biuro Ligowca. Poza załatwieniem spraw związanych z rozgrywkami można kupić tam sprzęt piłkarski, napić się kawy, czy zjeść coś słodkiego.

Adres

Gospodarzem turnieju będzie warszawski Ligowiec.pl, który rozgrywa swoje mecze właśnie na boiskach Centrum Futbolu Warszawianka.

"Ligowiec" Adam Grzymski
ul. Piaseczyńska 71
00-765 Warszawa

Tel.: +48 514 444 101
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz umieszczona galerie zdjec online na:
http://interliga.pl/home/index.php/lokalizacja#sigFreeId1efa08c48a

Ostatnia edycja: niedziela, 10 kwietnia 2016 17:14
Maciej Ziemba

Strona: interliga.pl Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież