Zaloguj

Imianowski, Balawender oraz Fryszka i Grabia wyróżnieni indywidualnie!

Czym by były Mistrzostwa Polski bez indywidualnych popisów piłkarzy! Oczywiście piłka nożna jest grą zespołową, ale w każdej ekipie potrzebne są indywidualności, które potrafią w trudnych momentach poprowadzić zespół do największych sukcesów! W Gdyni na wyróżnienie zasłużyło wielu zawodników, ale nagrody mona było przyznać tylko trzem wybitnym. 

KRÓL STRZELCÓW: 7 goli - Paweł Grabia (Tajfun Poznań) i Kamil Fryszka (E-megasport Szczecin)
Okazało się, że największy problem był z wybraniem ... króla strzelców. Oczywiście liczyła się liczba bramek, ale w tym przypadku dwóch zawodników zdobyło po 7 goli. Tyle właśnie trafień w fazie zasadniczej zaliczył grający w ekipie Tajfun Poznań Paweł Grabia. 6 goli w sobotę zdobył zawodnik E-megasport Szczecin Kamil Fryszka, ale jego ekipa awansowała do ćwierćfinałów, gdzie wprawdzie uległa po serii rzutów karnych Final Cup Team Gdynia, ale Konrad dołożył do swojego dorobku jeszcze jedno trafienie. Pozostaje więc nam obu zawodnikom przyznać tytuł Król strzelców. Nagrody oczywiście dzielić nie będą musieli, o co zadbają już organizatorzy. 

NAJLEPSZY BRAMKARZ: Mateusz Imianowski (Ego Club Sopot)
Zachwycił chyba wszystkich swoją postawą drugiego dnia mistrzostw. Bronił niesamowicie i to jego interwencje w trudnych momentach meczów z Young Boys czy finałowym z Final Cup Team Gdynia dodawały otuchy kolegom. Tytuł jak najbardziej zasłużony, choć rywali w tej kategorii miał bardzo trudnych. Kto wie jakby ta klasyfikacja wyglądała, gdyby do dalszych gier awansowały chociażby TEB Edukacja Kraków czy np. Tajfun Poznań.

NAJLEPSZY ZAWODNIK VI MISTRZOSTW POLSKI:Maciek Balawender (XXXIV)
Tu konkurencja była niesamowita, ale w tej klasyfikacji od ćwierćfinałów chyba nie mieliśmy wątpliwości. Maciek prezentował świetną dyspozycję, był wyróżniająca się postacią i bezwzględnie zasłużył na tytuł MVP całych VI Mistrzostw Polski. Pokazał umiejętności, które pozwalały mu swobodne poruszać się po boisku, inteligentnie rozgrywać i co jeszcze ważniejsze zdobywać gole w trudnych dla zespołu momentach. Dobry zawodnik, a do tego dobry duch drużyny i pozytywna postać. Bezwzględnie zawodnik turnieju! 

Ostatnia edycja: wtorek, 27 czerwca 2017 21:41
Łukasz Krzemiński

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież