Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 994
Zaloguj

FC Markowice przedstawicielem Ligi Wielkopolskiej

Czternastą ekipą, która zapewniła sobie udział w czerwcowych Mistrzostwach Polski są FC Markowice.

W pierwszy czerwcowy weekend na Orliku w Tulcach odbyła jest kolejna edycja Ligi Mistrzów Wielkopolski. Do rywalizacji stanęło tym razem 12 drużyn podzielonych na trzy czterozespołowe grupy. Co ciekawe, żaden z dwójki finalistów turnieju nie okazał się najlepszy w fazie grupowej, zajmując w niej drugie miejsca. Zarówno KS Ar-Tor Mnichowo, jak i Fc Markowice przebrnęły jednak przez ćwierćfinały a następnie pewnie zwyciężyły w swoich półfinałach. W decydującym spotkaniu lepsi okazali się być ci drudzy. Fc Markowice zwyciężyły w finale 3:1, zostając nowym Mistrzem Ligi Wielkopolskiej oraz tym samym zapewniając sobie przepustkę na Mistrzostwa Polski. Dla zawodników z Markowic będzie to debiut na tym turnieju, choć drużyna ma już kilka sukcesów na koncie. Fc Markowice powstały w 2001 i od tego czasu kilkukrotnie wygrywały lokalne turnieje. Z kolei w czerwcu 2016 zespół ten po raz pierwszy stanie przed szansą powalczenia o tytuł Mistrza Polski amatorskich drużyn sześcioosobowych.

Ostatnia edycja: poniedziałek, 06 czerwca 2016 15:47

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.