Zaloguj

O przedstawicielu Torunia - 12 WOG

Przedstawiamy kolejnego uczestnika III Mistrzostw Polski. Tym razem czas na reprezentanta Torunia - zespół 12 WOG, który zagra w Grupie C.

Zespół 12 Wojskowego Oddziału Gospodarczego - 12 WOG roku 2010 przystąpił do rozgrywek Toruńskiej Ligi Szóstek Piłkarskich pod nazwą 1BMT (Baza Materiałowo-Techniczna) pod patronatem dowódcy jednostki pana pułkownika Eryka Hoffmana i już po pierwszym sezonie, jako mistrz awansował do III ligi. W 2011 roku zespół występował już pod nazwą 12 WOG i po zdobyciu kolejnego mistrzostwa wywalczył awans do II ligi. Po zmianie nazewnictwa poszczególnych lig w roku 2012 12 WOG przystąpił do rozgrywek I ligi. Po zajęciu drugiego miejsca i zwycięstwie 7:2 w barażu z drużyną ekstraklasy Glazura Królewska/ARDE HAUS drużyna zapewniła sobie awans do ekstraklasy TLSP. W sezonie 2013, jako beniaminek zajęła I miejsce, zdobywając Mistrzostwo Torunia. W trwających aktualnie rozgrywkach 12 WOG po pierwszej rundzie zajmuje 1 miejsce

Przez szereg lat skład drużyny się zmieniał, a w obecnej chwili przedstawia się następująco:

    Prezes – płk Eryk Hoffmann
    Nikodem Romanowski
    Rafał Krzywania
    Radosław Zieliński
    Marcin Literski
    Przemysław Jankowski
    Mariusz Chyb
    Waldemar Foluszewski
    Krzysztof Grunenberg
    Witold Page
    Mateusz Dobek
    Marcin Tokarski
    Artur Markowski
    Patryk Przybysz
    Radek Romanowski
    Remigiusz Spychalski

Ostatnia edycja: środa, 20 stycznia 2016 15:52
Wojciech Ziemba

Strona: interliga.pl Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież