Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 994
Zaloguj

O przedstawicielu Gdańska - Zaspa Team

Przedstawiamy przedstawiciela miasta, które już po raz trzeci wystawia swoją drużynę. Gdańsk reprezentować będzie Zaspa Team.

Zaspa Team to drużyna, która występuje w Piłkarskiej Lidze Trójmiasta R-GOL od początku jej powstania, czyli od sezonu Wiosna 2012. Od razu na inaugurację drużyna wywalczyła sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, gdzie gra po dziś dzień i jest jedną z najbardziej stabilnych ekip w elicie. Dość powiedzieć, że zespół Marcina Lewandowskiego najgorsze miejsce jakie zajął na zakończenie sezonu to dziewiąte, a więc i tak wysokie. Z kolei najlepsza była dla Zaspy Team poprzednia edycja, kiedy to sięgnęła po Mistrzostwo Piłkarskiej Ligi Trójmiasta R-GOL zostawiając wszystkich z tyłu. To jednak nie wszystkie osiągnięcia, ponieważ w rozgrywanym po raz pierwszy w sezonie Jesień 2012 PL3 CUP Zaspa Team zajęła drugie miejsce, tuż za plecami najlepszych w historii Filtrów Gdańsk. W trwającym sezonie Zaspa Team może zająć maksymalnie 4 miejsce w 1 lidze.

Skład Zaspy Team jest jak na warunki I ligi bardzo wąski. W bramce niepodzielnie rządzi niemający sobie równych Saganowski. W obronie najczęściej występuje Lewandowski, będący jednocześnie kapitanem oraz pozyskany z Euro-Sport Działdowo Lisocki. Ten duet naprawdę się sprawdza i poczyna sobie bardzo dobrze, jednak tak naprawdę kłopot bogactwa Zaspa ma w ataku. Tutaj najbardziej skuteczny jest Wencel, który żyje z podań Bubienki. Również do przodu „pcha się” często twardy, jak skała Płomiński, czy też często kontuzjowany Tekieli. Nie można zapomnieć oczywiście o Bodzoniu, który jest niezwykle uniwersalny. Na pewno w Krakowie nie zagra Jurkiewicz, ponieważ wylatuje do USA oraz borykający się z problemami zdrowotnymi Siuda. Być może do drużyny powróci z Niemiec na ten turniej Kempiński, co byłoby znakomitym wzmocnieniem formacji defensywnej. Co Zaspa Team w takim składzie zdoła ugrać na III Mistrzostwach Polski?

Ostatnia edycja: środa, 20 stycznia 2016 15:52
Wojciech Ziemba

Strona: interliga.pl Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

#1 rkz 2014-06-19 15:54
Obawiam się, że będzie bieda... za duży dystans do pokonania i problemy z aklimatyzacja to pierwsza sprawa... druga - rozwalona cała ekipa, za mało czasu by to poskładać w tak poważnym turnieju
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież