Zaloguj

Wrocław: pierwszy Mistrz Polski ponownie zdobywa tytuł

We wrocławskich rozgrywkach, po poniedziałkowych spotkaniach praktycznie wszystko zostało już wyjaśnione. Mimo trudnych warunków jakie postawiła Szajka po komplet punktów sięgnęło Alpine Stars zostając tym samym mistrzem jesiennych rozgrywek Śląsk Wrocław PRO.

Parafrazując znane przysłowie, można napisać, że Alpine Stars - wrócili, zagrali, zwyciężyli. Rzut oka przed sezonem na skład zespołu wystarczył, by wiedzieć, że cel tego zespołu jest jeden - odzyskać mistrzowski tytuł. W składzie drużyny mieliśmy bowiem pięciu zawodników, którzy w poprzednich sezonach odbierali tytuł MVP dla najlepszego gracza Ekstraklasy. Właściwie wszyscy też mieli już w swojej historii mistrzostwo zdobywane na boiskach przy Lotniczej.

To wszystko nie mogło więc skończyć się inaczej niż złotymi medalami. Właściwe to pierwsze miejsce nawet przez moment nie było zagrożone. Z drugiej strony mamy wrażenie, że mimo wszystko potencjał zespołu nie został do maksimum wykorzystany bo z takimi zawodnikami w składzie można było wykręcić jeszcze lepsze wyniki w poszczególnych meczach. No, ale też często drużyna miała problemy kadrowe i  w efekcie nie zawsze występowali w optymalnym składzie. Możemy jednak być pewni, że wiosną o tytuł będzie Im trudniej bo zacznie obowiązywać zasada bij mistrza.

Do kluczowych postaci nowego/starego mistrza, w obecnym sezonie należeli Konrad Hajdamowicz – najlepszy strzelec z 22 golami oraz Grzegorz Paukszt – najlepszy asysten z 18 kończącymi podaniami.

Maciej Ziemba

Strona: interliga.pl Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież