Zaloguj

Husaria AutoFormat Gniezno mistrzem w sezonie jesiennym

Po trzech mistrzostwach z rzędu KS Ar-Toru Winiary Mnichowo przyszła pora na detronizację, a dokonała tego Husaria AutoFormat Gniezno, która po wygraniu Ligi Mistrzów Wielkopolski może dorzucić kolejne trofeum do kolekcji - puchar dla najlepszej drużyny w Gnieźnie.

Początek wczorajszego dnia rozgrywek jednak nie wskazywał, że sprawa tytułu może się rozstrzygnąć już dzisiaj. Otóż w bezpośrednim meczu pomiędzy Husarią a KS Ar-Tor Winiary, lepszy okazał się dotychczasowy mistrz wygrywając 3 - 2. Taki wynik oznaczał, że Husaria dalej miała wszystko w swoich nogach, bo do mistrzostwa wystarczało jej zwycięstwo w ostatniej kolejce. Tymczasem KS Ar-Tor Winiary miał do rozegrania tego dnia jeszcze jedno spotkanie, w którym przeciwnikiem był Lider Szczytniki zajmujący miejsce w dolnej połówce tabeli. Niespodziewanie niżej notowany rywal pokonał faworyta 5 - 4 i tym samym pozbawił go szans na obronę tytułu.

Dla zawodników Husarii, taki obrót spraw oznaczał, że świętowanie można było rozpocząć już dzisiaj i nie trzeba czekać do przyszłego tygodnia, kiedy zostanie rozegrana ostatnia kolejka.

Ostatnia edycja: niedziela, 24 stycznia 2016 19:56
Maciej Ziemba

Strona: interliga.pl Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

You have no rights to post comments